Miot J2020-11-29T18:18:56+01:00

Project Description

Miot J

Miot J.

Jasio, Jerry, Jesper, Jimi, Joe – pięciu wspaniałych z miotu J. Wszystkie z kociąt z tego miotu znalazły już swoje nowe domy. Poniżej, parę zdjęć.

Rodzice miotu

Arisa Sanello*Pl

No Fear of Royal Angel*Cz

Najczęściej zadawane pytania

Wybór właściwego kota to bardzo poważna decyzja. Nie należy jej podejmować pochopnie.

Brytyjczyk to kot o bardzo łagodnym usposobieniu, towarzyski i zrównoważony.

Koty te bardzo przywiązują się do właściciela. Mimo swoich sporych rozmiarów potrafi być cichy i spokojny. Kot brytyjski nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Raz w tygodniu można kota wyszczotkować, aby usunąć martwą sierść, obciąć pazurki i wyczyścić uszy.

To idealna rasa dla osób, które cenią spokój i relaks.

Podstawą żywienia kota brytyjskiego są pełnowartościowe suche i mokre karmy o dużej zawartości białka. Substancje roślinne oraz półprodukty powinny być na końcu listy żywieniowej. Trzeba również uzupełniać poziom tauryny składnika bardzo ważnego dla prawidłowego rozwoju kota.

Dużym problemem szczególnie wśród kotów trzymanych w domu jest nadwaga. Najlepszym sposobem na jej uniknięcie jest regularna aktywność. Dobrym rozwiązaniem może być wędka dla kota lub po prostu wspólna zabawa z naszym pupilem.

Koty jako bardzo czyste zwierzęta z natury same dbają o czystość swojego futra. Ich szorstkie języki są wyjątkowo efektownym narzędziem pielęgnacyjnym. Jednak pielęgnacja taka oznacza także połykanie przez kota znacznych ilości włosów. By wspomóc naturalne wydalanie połkniętych włosów organizm można wzbogacić dietą która uwzględnia kocią trawę lub specjalne przysmaki odłączające. W wyjątkowych przypadkach można kota wykąpać specjalnymi do tego przeznaczonymi szamponami ale one za tym nie przepadają.

FIP –  zapalenie otrzewnej – nieuleczalna choroba, na którą nie znaleziono jeszcze szczepionki. Trudno z nią walczyć bo pojawia się nagle i bardzo szybko kot umiera.

PKD – Coraz więcej kotów brytyjskich cierpi na wielotorbielatowość nerek – PKD. Torbiele kory i rdzenia nerki mogą rozwijać się w pierwszych latach życia kota ale dają się szybko zdiagnozować za pomocą (USG)

Wart podkreślić, że tak ważna dla kota wysoka zawartość białka w pokarmie nie przyczynia się do powstania chorób nerek, niektórzy specjaliści twierdzą jednak, że problemem może być białko złej jakości (roślinne), którego przetworzenie może nadmiernie obciążać nerki.

HCM – Koty brytyjskie narażone są również na chorobę serca HCM (kardiomiopatia przerostowa). Niestety jest to choroba nieuleczalna, jednak wczesna diagnoza pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia i zapewnienie tym samym długiego życia naszym pupilom.

BIAŁACZKA – jest na szczęście na nią szczepionka ale koty ni zaszczepione jeśli zachorują niestety bardzo często umierają

Kociaki z miotu Z już są dostępne!

Zobacz miot